Jesteśmy do dyspozycji: pn. – pt. 08:30 – 16:30   |   O nas   |   Kontakt

Senior Park
ul. Kazimierza Pułaskiego 6
05-510 Konstancin - Jeziorna

+22 299 04 56
+48 535 572 080
biuro@seniorpark.pl

O Nas

Posiadamy 25 letnie doświadczenie

Rozpoczęliśmy naszą działalność w 1993 roku w Warszawie pod nazwą ARCHITECTOR. W 2005 roku przenieśliśmy siedzibę do Konstancina-Jeziorny. Naszymi klientami, począwszy od 1993 roku byli głównie inwestorzy publiczni. Wykonywaliśmy modernizacje i adaptacje obiektów i terenów publicznych w kilkuset obiektach, w tym w obiektach administracji państwowej, uzdrowiskach, sanatoriach, szpitalach a także muzeach, w tym w Muzeum Narodowym w Warszawie. Doświadczenie, które zdobyliśmy, pozwala nam na zaproponowanie Państwu współpracy w zakresie kompleksowej lub częściowej modernizacji i adaptacji obiektów, dostosowując je do użytkowania przez osoby starsze i osoby niepełnosprawne fizycznie.

image-35
o-nas-02

Tworzymy dostępną Infrastrukturę

Grupa Senior Park Sp. z o.o. to przede wszystkim zespół stworzony i zarządzany przez założycieli spółki, posiadających ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie biznesowe na polskim i skandynawskim rynku budownictwa medycznego w tym budownictwa związanego z dostosowaniem obiektów do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych.

Jako jedni z pierwszych w Polsce podjęliśmy działania w ramach realizacji programu usuwania barier architektonicznych przed osobami niepełnosprawnymi. Zakres realizowanych prac adaptacyjnych obiektów, obejmował modernizację wejść i ciągów komunikacyjnych, w tym instalację drzwi automatycznie otwieranych, wind hydraulicznych i platform dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wyposażyliśmy w sprzęt ułatwiający opiekę nad pacjentami kilkaset obiektów użyteczności publicznej w tym obiekty stałego i tymczasowego pobytu osób starszych i niepełnosprawnych.

Nasze cele realizujemy poprzez wyspecjalizowane programy

Aktualnie Spółka Senior Park Sp. z o.o. realizuje swoje cele poprzez wyspecjalizowane programy:

• Senior Home – adaptacja mieszkań oraz domów do potrzeb osób niepełnosprawnych
• Senior Mobility – dostarczamy urządzenia wspomagające bezpieczne poruszanie się osób niepełnosprawnych
• Senior Rehab – tworzymy miejsca aktywnej rehabilitacji seniorów
• Senior Care – opieka nad osobami starszymi
• Vita Park – budowa miejsc aktywności fizycznej i rekreacji dla seniorów
• Dostępność Plus – dostosowanie infrastruktury publicznej do potrzeb osób starszych i osób niepełnosprawnych

o-nas-03

ARCHITECTOR Sp. z o.o.
Nasz partner

architector-01
architector-02

Tworzymy rzeczywistość

Ponad 25 lat doświadczenia

Rozpoczęliśmy naszą działalność w 1993 roku jako osobowa firma prywatna w Warszawie. Pierwsza siedziba firmy mieściła się przy Placu Konstytucji 2. W 2006 roku zmieniliśmy formę kapitałową firmy i założyliśmy Architector Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, oraz przenieśliśmy siedzibę do Konstancina-Jeziorny. Naszymi klientami, począwszy od 1993 roku byli głównie inwestorzy publiczni. Wykonywaliśmy modernizacje i adaptacje obiektów i terenów publicznych w kilkuset obiektach, w tym w obiektach administracji państwowej, uzdrowiskach, sanatoriach, szpitalach a także muzeach, w tym w Muzeum Narodowym w Warszawie.

To był początek. Realizowaliśmy innowacyjne projekty oraz sami wprowadzaliśmy na rynek nowoczesne rozwiązania. Jako pionierzy wprowadziliśmy na polski rynek urządzenia do automatycznego otwierania drzwi szwedzkiej firmy BESAM AB.

Jako pierwsi w Polsce zamontowaliśmy pierwszą platformę schodową szwedzkiej firmy KALEA AB, oraz windę platformową z napędem śrubowym firmy CIBES AB. Pierwszą windę Cibes AB do transportu osób na wózkach inwalidzkich zamontowaliśmy w 2005 roku w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy przy ulicy Miodowej.

W następnych latach współrealizowaliśmy program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON w zakresie – „Usuwania barier architektonicznych”.

W ramach tego programu zainstalowaliśmy w Polsce kilkadziesiąt wind dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wykonaliśmy adaptacje drzwi wejściowych – budując nowe wejścia do obiektów, wyposażone w automatycznie otwierane drzwi o konstrukcji aluminiowej w ponad połowie Uzdrowisk w Polsce oraz w kilkudziesięciu szpitalach i innych obiektach użyteczności publicznej.

Modernizacja Obiektów Opieki Zdrowia

Doświadczenie, które zdobyliśmy, umożliwiło nam do występowania o nowe i większe kontrakty publiczne. W ciągu kolejnych lat wykonaliśmy modernizację kilkunastu szpitali w Polsce wyposażając je w kilkaset drzwi automatycznie otwieranych oraz nowy produkt w postaci wyposażenia medycznego. Głównymi naszymi partnerami w zakresie wyposażenia medycznego były Skandynawskie firmy: Scandynavian Mobility AS; RFSU Rehab AB; ARJO AB; SWERECO AB i inne.

Zrealizowaliśmy pierwszy w Polsce projekt modernizacji bloku operacyjnego w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, współrealizowaliśmy modernizację i budowę podjazdu inżynieryjnego dla Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Zrealizowaliśmy modernizację bloku operacyjnego Oddziału Laryngologii w Szpitalu Klinicznym przy ul. litewskiej w Warszawie.

architector-03
architector-04

Adaptacja Obiektów Uzdrowiskowych

Rozpoczęliśmy również produkcję własnych urządzeń do wyposażania szpitali uzdrowiskowych i rehabilitacyjnych. Pierwszym naszym własnym produktem była wanna do kąpieli borowinowych zaprojektowana dla Uzdrowiska Horyniec w Polsce – wyprodukowaliśmy i dostarczyliśmy kilkadziesiąt takich urządzeń.

Kolejnym wyzwaniem było zaprojektowanie , wykonanie i zainstalowanie kabin do kąpieli solankowych dla Uzdrowiska Szczawno Zdrój. Projekt został zrealizowany z najwyższą starannością w stałej współpracy z przedstawicielami Uzdrowiska.

W roku 2001 wykonaliśmy modernizację wejść w obiektach Uzdrowiska Konstancin – Jeziorna z zastosowaniem urządzeń automatycznego otwierania drzwi firmy BESAM AB. W kolejnych latach modernizowaliśmy wejscia w Uzdrowiskach Horyniec Zdrój, Busko Zdrój, Wysowa, Iwonicz Zdrój, Wieniec Zdrój, Inowrocław, etc.

Branża Rekreacyjna

W 1995 roku utworzyliśmy odrębny zespół, którego celem było realizowanie programu w zakresie budowy obiektów rekreacyjno – sportowych. Bardzo szybko staliśmy się liderem tej branży w Polsce. Naszymi Partnerami była szwedzka firma HAGS AB, producent wyposażenia obiektów rekreacyjnych i placów zabaw dla dzieci oraz duńska firma Kompan AS, której byliśmy wyłącznym przedstawicielem do 2005 roku. Byliśmy również wyłącznym przedstawicielem niemieckiej firmy COROCORD, produkującej urządzenia linowe. W zakresie nawierzchni bezpiecznych reprezentowaliśmy w Polsce niemiecką firmę BSW oraz brytyjska firmę PLAYTOP. W tym okresie – 10 lat, zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy w Polsce kilkaset obiektów rekreacyjnych i placów zabaw dla dzieci.

Inwestorem były urzędy Miast i Gmin w zakresie zewnętrznych obiektów publicznych, oraz Galerie Handlowe, w zakresie wewnętrznych obiektów komercyjnych. Zbudowaliśmy pierwszy plac zabaw z poliuretanową nawierzchnią bezpieczną w Polsce, zbudowaliśmy pierwszy najwyżej położony plac zabaw w Polsce na Gubałówce w Zakopanem . Zbudowaliśmy pierwszy plac zabaw w Parku Ujazdowskim w Warszawie i setki innych obiektów.

architector-05
architector-06

Obiekty Sportowe

W 2008 roku rozpoczęto realizacje w Polsce rządowo – samorządowego programu budowy obiektów sportowych. Program o nazwie ORLIK 2012 miał być realizowany w latach 2008 – 2012. W tym okresie miało powstać w Polsce 3600 podobnych obiektów. Nawiązaliśmy współpracę z brytyjską firmą Play Rite, czołowego producenta syntetycznych nawierzchni sportowych. W 2009 roku rozpoczęliśmy współpracę z innymi polskimi firmami w zakresie wspólnej realizacji budowy obiektów ORLIK 2012. W ciągu czterech lat współuczestniczyliśmy w budowie blisko 40 takich obiektów.

Budowaliśmy również inne obiekty sportowe, boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe o nawierzchni z trawy i włókniny syntetycznej, korty tenisowe o nawierzchni akrylowej. Zbudowaliśmy pierwszy w Warszawie profesjonalny tor do gry w Bocce dla Warszawskiego Ośrodka Sporu przy ul. Ludnej w Warszawie.

Nasze
referencje

Automatyka drzwi

• Muzeum Narodowe w Warszawie
• Siedziba firmy AZOTY w Puławach
• Szpital Wojewódzki w Zamościu
• Szpital Wojewódzki w Kaliszu
• Szpital Wojewódzki w Elblągu
• Szpital MSW w Warszawie
• Szpital MSW w Olsztynie
• Szpital Dziecięcy ul. Litewska w Warszawie
• Szpital przy ul. Kondratowicza w Warszawie
• Szpital Kardiologiczny w Konstancinie
• STOCER Szpital chirurgii kostnej w Konstancinie
• Urząd Miasta Warszawy
• Uzdrowisko Konstancin
• Uzdrowisko Horyniec Zdrój
• Uzdrowisko Wieniec Zdrój
• Uzdrowisko Wysowa
• Uzdrowisko Busko Zdrój
• Uzdrowisko Szczawnica Zdrój

Windy i platformy

• Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
• Urząd Miasta Świdnica
• Muzeum Narodowe w Warszawie
• Uzdrowisko Konstancin
• Uzdrowisko Wieniec Zdrój
• Uzdrowisko Horyniec Zdrój
• Uzdrowisko Inowrocław

Kontakt z nami

  • Senior Park
    Kazimierza Pułaskiego 6
    05-510 Konstancin - Jeziorna
  • Pn - Pt: 08:30 - 16:30

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać wiadomości, aktualizacje oraz oferty specjalne.

© 2018 Senior Park - Wszelkie prawa zastrzeżone